Colour Alike - Holo Top B. a star rozdzielanie się składników - ważna informacja

Otóż po ok. 3 tyg. 
leżenia w spokoju,
holo top B. a star
od Colour Alike 
hmm ...

Miałam 2 cześciowy lakier:
-bezbarwny
-pyłek 

Napisałam w tej sprawie do firmy
Dlaczego napisałam, że jest to coś ważnego ?

Poonieważ wiele osób tak jak i ja 
zapewne nie wiedziała, o takim fakcie

Bez rozpisywania się więc,
cytuję wam informację, otrzymaną od Pana z firmy CA.

Sama lepiej nie określę tego, niż zrobił to on
Oraz bardzo wyczerpująco :DD

Holo Top coat jest wykonany na bazie transparentnego utwardzacza do paznokci. Tego typu bazy maja małą zdolność do utrzymywania zawieszonych w nim pigmentów.
Przykładowo próba stworzenia na tego typu transparentnej bazie klasycznego koloru kończy się właśnie w podobny sposób, pigmenty opadają.
Aby zapobiec temu procesowi do normalnych kolorów o których Pani również pisze, tworzy sie specjalne bazy z dodatkiem tixotropowych żeli, mających za zadanie zagęścić strukturę i utrzymać zawieszone w nich pigmenty.
Podstawową wadą tych żeli jest to jak wpływaja na wygląd bazy, traci ona część swojego połysku, staje sie także półtransparentna, cięższa przez co dłużej wysycha.
Tworząc Holo Top Coat na bazie utwardzacza do paznokci zdawaliśmy sobie sprawę, że taki proces nastąpi, ale gdybyśmy zrobili to inaczej kierując się głównie kwestia "nie opadania" pigmentów, produkt byłby bezużyteczny jako Top Coat. A tak jest bardzo błyszczący szybko wysycha i ma wszystkie właściwości klasycznego Top Coata.
Mając na uwadze że do właśnie tego utwardzacza dodany jest jedynie pigment holograficzny, wiedzieliśmy że doprowadzenie go do stanu idelanego (wymieszanie) bez względu na to jak bardzo sie rozdzielił zajmie max 2 minuty.
Jest to produkt dość niepowtarzalny, ze względu na opisane z nim problemy firmy nie decydują się na jego produkcję. Pewnie zabrakło dodatkowej informacji z naszej strony, co może powodować niechęć, za co przepraszam. Uważam jednak że warto poświęcić mu chwilę uwagi a będzie miała Pani do czynienia z naprawdę fajnym i niespotykanym produktem. 6 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie pokazałaś zdjęć. Nie miałam jeszcze takiego lakieru więc nie mogę się wypowiedzieć :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. A mam zdjęcia rozdzielonego też . Jutro wstawię ;)

   Usuń
 2. łaaaał, jaka wyczerpująca informacja od firmy :D CA naprawdę się postarało z wyjaśnieniami :), czyli wychodzi na to, że to jest efekt uboczny zastosowanego rozwiązania i że top trzeba dobrze wymieszać przed każdą aplikacją, dobrze zrozumiałam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie trzeba DOBRZE wymieszać. wstrząsnąć. Ja ten efekt uboczny miałam po 3 tygodniowych odleżynach (lakieru) ;) Wymieszałam (może ze 30 sekund potrząsałam) i wróciło do normy ;)

   Usuń
  2. uff, to mnie uspokoiłaś, bo do mnie leci ten lakier z wymianki i się trochę zaniepokoiłam ;P

   Usuń